"Písničkář Dan Vertígo vydal svoje druhé album #DNVRTG. Při poslechu novinky zaujme především Danův nakažlivě pozitivní vokál, skrze něj nás bere jako průvodce na své mnohdy poetické, mnohdy úsměvné cesty vlakem nejen skrz českou krajinu. Ať se jedná o skvělou pražskou "Pokecal jsem s bezďákem" či typicky brněnskou "Na Mendláku paneláky".
Hudebně se Dan Vertígo pohybuje
na hraně folku s popovými, rockovými i punkovými prvky s odkazy na klasické i moderní české písničkářství. V některých písních můžeme slyšet kořeny rané Mňágy a Žďorp a v dost možná nejsilnější písni alba "Větrníky" pak estetiku Zrní. Písničkář si tímto albem vytvořil charakteristickou tvář i zvuk a je tak další zajímavou osobností domácí scény, která stojí za povšimnutí."
(Ondřej Hričko, Musicserver.cz)


KDOŽE?

Jsem písničkář, kytarista a zpěvák Dan Vertígo. Narodil jsem se ve stejné době co Červený trpaslík, ve stejným městě co T.G. Masaryk. Léta jsem žil v hlavním městě Moravy, teď okupuju hlavní město Čech.
Prošel jsem několika kapelami na postech kytaristy, zpěváka, bubeníka i harmonikáře, zbrázdil jsem české i zahraniční ulice coby busker.

Sólové koncerty hraju v podání akustická kytara, zpěv, kopák. Na nahrávkách hraju na akordeon, piano, klávesy, basu, elektrickou kytaru a foukačku.
Kapelní koncerty hráváme v obsazení bicí, basa, klávesy, kytara, vokály, saxofon.

Na koncertě čekejte smršť energických, melodických písní, improvizaci, živou komunikaci s publikem, zároveň i pár klidnějších písniček. S kapelou je koncert až taneční.

2014 album SPODAŽEBUDOU.
2019 album #DNVRTG.
V současnosti vydávám singly.

Natočil jsem sedm videoklipů - viz VIDEO.

Kapely, které mám rád a tedy mě do jisté míry mohly ovlivnit:
Traband, Vltava, Znouzectnost, Tata Bojs, Buty, Mňága a Žďorp, Psí Vojáci, Václav Koubek, Vypsaná Fixa, Wohnout, Už jsme doma, Karel Plíhal, Karel Kryl, Zuzana Navarová, Radůza, Prago Union, Chaozz, Zrní, Rest, MC Gey, Poletíme?, Pio Squad, Záviš, Plexis, Narvan, 12:piet, Zuby Nehty, a další.
Ze zahraničních Radiohead, The Beatles, The Libertines, Blur, NOFX, Queen, Blink 182, Green Day, Sum 41, Offspring, RHCP, Pixies, Arcade Fire, Eminem, Bloodhound Gang, Foo Fighters, Nirvana, SKA-P, Dinosaur Jr a další.


Kromě autorských koncertů mě můžete potkat coby zpěváka párty kapely SPAZIERGANG, hrajeme svatby, plesy, večírky. Hrajeme covery napříč žánry, jen to co nás baví, mixujeme si to do vlastních úprav a nic nám není svatý.

Matouš Hamerník - bicí, saxofon, vokály
Ondřej Vašata - klávesy, vokály
Jan Palán - baskytara, vokály
Dan Vertígo - kytara, zpěv

Ukázka live show: https://fb.watch/cBeki3ly0o/


Dále bývám k vidění s pouliční kapelou DĚLNICKÁ FILHARMONIE.
Svérázné pouliční těleso bez servítek prznící hity napříč českou i zahraniční scénou. Od Trabandu přes Scooter po Nirvanu.
Zahrajeme na ulici i v hospodě.

Vojta Bořil - bicí, vokály (Už jsme doma, P.K., 100%)
Jakub Mazel - akordeon, vokály (P.K., Hoochachos, Manželé Soukupovi)
Dan Vertígo - kytara, zpěv


Tu a tam hudebně doprovázím improdivadelní představení.
Zjevuju se v pražských irish barech s english covery.
Hraju koncerty, festivaly, oslavy, narozeniny, svatby, cokoliv - napište a rád se domluvím na podrobnostech.
Dokonce jsem zahrál několik besídek pro děti na základní škole - vtipná a zajímavá zkušenost, rád zopakuju.