o mně

"Brněnský písničkář Dan Vertígo vloni vydal druhé album #DNVRTG. Při poslechu novinky zaujme především Danův nakažlivě pozitivní vokál, skrze něj nás bere jako průvodce na své mnohdy poetické, mnohdy úsměvné cesty vlakem nejen skrz českou krajinu. Ať se jedná o skvělou pražskou "Pokecal jsem s bezďákem" či typicky brněnskou "Na Mendláku paneláky".
Hudebně se Dan Vertígo pohybuje na hraně folku s popovými, rockovými i punkovými prvky s odkazy na klasické i moderní české písničkářství. V některých písních můžeme slyšet kořeny rané Mňágy a Žďorp a v dost možná nejsilnější písni alba "Větrníky" pak estetiku Zrní. Písničkář si tímto albem vytvořil charakteristickou tvář i zvuk a je tak další zajímavou osobností domácí scény, která stojí za povšimnutí."

(Ondřej Hričko, Musicserver.cz)


BIO

*1988, žil jsem léta v Brně, od roku 2021 v Praze.

Sólové koncerty hraju v podání akustická kytara, zpěv, perkuse. Na nahrávkách dále používám akordeon, klávesy, baskytaru nebo elektrickou kytaru, skládám autorskou hudbu.
Kapelní koncert hráváme v obsazení bicí, basa, klávesy, kytara, vokály, saxofon.

Na koncertě čekejte smršť energických, melodických písní, improvizaci, aktivní komunikaci s publikem, zároveň semtam i klidnější písničku. S kapelou je koncert barevnější, údernější, místy až taneční.

V roce 2014 jsem vydal svoje první album SPODAŽEBUDOU.
V roce 2019 jsem vydal svoje druhé album #DNVRTG. To je se 16-ti stránkovým bookletem ke koupi v E-SHOPU.

Natočil jsem čtyři klipy - viz VIDEO.

Kapely, které mám rád a tedy mě do jisté míry mohly ovlivnit:
Traband, Vltava, Znouzectnost, Tata Bojs, Buty, Mňága a Žďorp, Václav Koubek, Vypsaná Fixa, Wohnout, Už jsme doma, Karel Plíhal, Zuzana Navarová, Radůza, Prago Union, Chaozz, Zrní, MC Gey, Poletíme?, (...).
Ze zahraničních Radiohead, The Beatles, The Libertines, Blur, NOFX, Blink 182, Green Day, Sum 41, Offspring, RHCP, Pixies, Arcade Fire, Eminem, Bloodhound Gang, Foo Fighters, Nirvana (...).


Kromě autorských koncertů mě můžete potkat coby zpěváka párty kapely SPAZIERGANG, hrajeme svatby, plesy, večírky všeho druhu.

Obsazení:
Matouš Hamerník - bicí, saxofon, vokály
Ondřej Vašata - klávesy, vokály
Jan Palán - baskytara, vokály
Dan Vertígo - kytara, zpěv, nečum


Dále bývám k vidění s převážně pouliční kapelou DĚLNICKÁ FILHARMONIE.
Svérázné pouliční těleso bez servítek prznící hity napříč českou i zahraniční scénou. Od Trabandu přes Scooter po Nirvanu.
Zahrajeme pouličně i v hospodě.

Obsazení:
Vojta Bořil - bicí, vokály (Už jsme doma, P.K., 100%)
Jakub Mazel - akordeon, vokály (P.K., Hoochachos, Manželé Soukupovi)
Dan Vertígo - kytara, zpěv

+ semtam Jarda Fikr na elektrickou kytaru místo Jakuba


Od roku 2010 hrávám pouličně v ČR i zahraničí.
V minulosti jsem hudebně doprovázel spoustu improdivadelních představení v Brně i v Praze a stále jsem tomu otevřen :)

Sólově hraju koncerty, festivaly, oslavy, narozeniny, svatby, cokoliv - stačí mě kontaktovat a rád se domluvím na podrobnostech.