o mně:

Zdravíčko všem!


Jsem brněnský písničkář Dan Vertígo, ročník 1988, hraju na kytaru, stompbox - elektrický buben (+ semtam akordeon) a zpívám po klubech i festivalech napříč ČR autorské písničky o jídle, cestování, městech, babičkách a bezdomovcích.
Žánr označuju jako rocknroll-folk, v mojí hudbě mohou být krom vlastního rukopisu patrné vlivy autorů jako Mňága a žďorp, Znouzectnost, Karel Plíhal, Traband, Buty apod. jakožto i známky punkrockové energie a hip hopové drzosti.

Na koncertě tedy rozhodně nečekejte klasický folk, ale smršť energických písní, většinou veselých popěvků, improvizace, zároveň místy i klidnější folkrockové vybrnkávky.

Coby aktivní busker (= pouliční muzikant) mám pak v záloze široký repertoár písní napříč českou i zahraniční scénou. Kromě koncertů autorské muziky mě můžete potkat coby barového hráče (sólo nebo se zpěvačkou Janou Beránkovou) či zpěváka svatební/plesové kapely SpazierGang. Jsem schopen zahrát prakticky kdekoliv, při jakékoliv příležitosti - koncerty, festivaly, narozeninové i jiné oslavy, večírky, svatby, plesy - stačí mě kontaktovat a rád se domluvím na podmínkách.

Občas také hudebně doprovázím improdivadelní představení.

V roce 2014 jsem vydal svoje první album SPODAŽEBUDOU.
Dále jsem natočil tři klipy - najdete je v sekci HUDBA/VIDEO.

15.5.2019 jsem vydal svoje druhé album s názvem #DNVRTG. To je ke koupi na všech koncertech nebo v E-SHOPU.