o mně:

"Brněnský písničkář Dan Vertígo vloni vydal druhé album #DNVRTG. Při poslechu novinky zaujme především Danův nakažlivě pozitivní vokál, skrze něj nás bere jako průvodce na své mnohdy poetické, mnohdy úsměvné cesty vlakem nejen skrz českou krajinu. Ať se jedná o skvělou pražskou "Pokecal jsem s bezďákem" či typicky brněnskou "Na Mendláku paneláky".
Hudebně se Dan Vertígo pohybuje na hraně folku s popovými, rockovými i punkovými prvky s odkazy na klasické i moderní české písničkářství. V některých písních můžeme slyšet kořeny rané Mňágy a Žďorp a v dost možná nejsilnější písni alba "Větrníky" pak estetiku Zrní. Písničkář si tímto albem vytvořil charakteristickou tvář i zvuk a je tak další zajímavou osobností domácí scény, která stojí za povšimnutí. (Musicserver.cz)"


BIO:

* 1988 na Moravě, žiju v Brně, muzice se věnuju od roku 2005.
Kytara, zpěv, stompbox buben, akordeon, foukací harmonika, piano, kazoo, flétna.
Sólo koncerty hraju v podání kytara, zpěv, stompbox buben.
Kapelní koncert můžu odehrát s profi muzikanty v obsazení bicí, basa, klávesy, kytara, vokály, saxofon.

Na koncertě čekejte smršť energických, povětšinou veselých písní, nezřízenou improvizaci, aktivní komunikaci s publikem, zároveň semtam i klidnější písničku či vybrnkávku.
S kapelou je koncert až taneční.

Předskakoval jsem např. těmto: Znouzectnost, Už jsme doma, Rocky Leon, Dukla Vozovna, Jarda Svoboda, Záviš, Voxel, Berenika Kohoutová, Circus Brothers.
Zahrál jsem mimo jiné na festivalech Eurotrialog Mikulov, Beseda u bigbítu, Mezi ploty, Studnice fest, Poličské rockoupání,
Vlčkovice fest, Magorovo Vydří, Tovačovský portál.

V roce 2014 jsem vydal svoje první album SPODAŽEBUDOU.

V roce 2019 jsem vydal svoje druhé album #DNVRTG. To je s krásným 16-ti stránkovým bookletem ke koupi na koncertech nebo v E-SHOPU.

Dále jsem natočil tři klipy - viz VIDEO.

V minulosti jsem hudebně doprovázel improdivadelní představení v Brně i v Praze.

Od roku 2012, kdy jsem začal po ukončení všech svých kapel písničkařit, jsem odehrál přes 310 autorských koncertů a nepočítaně jiných akcí, oslav, svateb apod.

Coby aktivní busker (= pouliční muzikant) mám pak v záloze i široký repertoár písní napříč českou i zahraniční scénou. Kromě koncertů autorské muziky mě můžete potkat coby zpěváka svatební/plesové kapely SpazierGang.

Sólově hraju koncerty, festivaly, oslavy všeho druhu, narozeniny, svatby - stačí mě kontaktovat a rád se domluvím na podmínkách.