"Písničkář Dan Vertígo vydal svoje druhé album #DNVRTG. Při poslechu novinky zaujme především Danův nakažlivě pozitivní vokál, skrze něj nás bere jako průvodce na své mnohdy poetické, mnohdy úsměvné cesty vlakem nejen skrz českou krajinu. Ať se jedná o skvělou pražskou "Pokecal jsem s bezďákem" či typicky brněnskou "Na Mendláku paneláky".
Hudebně se Dan Vertígo pohybuje
na hraně folku s popovými, rockovými i punkovými prvky s odkazy na klasické i moderní české písničkářství. V některých písních můžeme slyšet kořeny rané Mňágy a Žďorp a v dost možná nejsilnější písni alba "Větrníky" pak estetiku Zrní. Písničkář si tímto albem vytvořil charakteristickou tvář i zvuk a je tak další zajímavou osobností domácí scény, která stojí za povšimnutí."
(Ondřej Hričko, Musicserver.cz)


KDOŽE?

Jsem písničkář, kytarista a zpěvák Dan Vertígo. Narodil jsem se ve stejné době co Červený trpaslík, ve stejným městě co T.G. Masaryk. Léta jsem žil v hlavním městě Moravy, teď okupuju hlavní město Čech.
Prošel jsem několika kapelami na postech kytaristy, zpěváka, bubeníka i harmonikáře, zbrázdil jsem české i zahraniční ulice coby busker.

Sólové koncerty hraju v podání akustická kytara, zpěv, kopák. Na nahrávkách hraju na akordeon, piano, klávesy, basu, elektrickou kytaru a foukačku.
Kapelní koncerty hráváme v obsazení bicí, basa, klávesy, kytara, vokály, saxofon.

Na koncertě čekejte smršť energických, melodických písní, improvizaci, živou komunikaci s publikem, zároveň i pár klidnějších písniček. S kapelou je koncert až taneční.

2014 album SPODAŽEBUDOU.
2019 album #DNVRTG.
V současnosti vydávám singly.

Natočil jsem sedm videoklipů - viz VIDEO.

Kapely, které mám rád a tedy mě do jisté míry mohly ovlivnit:
Traband, Vltava, Znouzectnost, Tata Bojs, Buty, Mňága a Žďorp, Psí Vojáci, Václav Koubek, Vypsaná Fixa, Wohnout, Už jsme doma, Karel Plíhal, Karel Kryl, Zuzana Navarová, Radůza, Prago Union, Chaozz, Zrní, Rest, MC Gey, Poletíme? a další.
Ze zahraničních Radiohead, The Beatles, The Libertines, Blur, NOFX, Queen, Blink 182, Green Day, Sum 41, Offspring, RHCP, Pixies, Arcade Fire, Eminem, Bloodhound Gang, Foo Fighters, Nirvana, SKA-P, Dinosaur Jr a další.


Kromě autorských koncertů mě můžete potkat coby zpěváka párty kapely SPAZIERGANG, hrajeme svatby, plesy, večírky. Hrajeme covery napříč žánry, jen to co nás baví, mixujeme si to do vlastních úprav a nic nám není svatý.

Matouš Hamerník - bicí, saxofon, vokály
Ondřej Vašata - klávesy, vokály
Jan Palán - baskytara, vokály
Dan Vertígo - kytara, zpěv

Ukázka live show: https://fb.watch/cBeki3ly0o/


Dále bývám k vidění s pouliční kapelou DĚLNICKÁ FILHARMONIE.
Svérázné pouliční těleso bez servítek prznící hity napříč českou i zahraniční scénou. Od Trabandu přes Scooter po Nirvanu.
Zahrajeme na ulici i v hospodě.

Vojta Bořil - bicí, vokály (Už jsme doma, P.K., 100%)
Jakub Mazel - akordeon, vokály (P.K., Hoochachos, Manželé Soukupovi)
Dan Vertígo - kytara, zpěv


Tu a tam hudebně doprovázím improdivadelní představení.
Zjevuju se v pražských irish barech s english covery.
Hraju koncerty, festivaly, oslavy, narozeniny, svatby, cokoliv - napište a rád se domluvím na podrobnostech.
Dokonce jsem zahrál několik besídek pro děti na základní škole - vtipná a zajímavá zkušenost, rád zopakuju.