o mně:

Zdravíčko všem!

Jsem brněnský písničkář Dan Vertígo, zplozen 1988 na Moravě, hraju na kytaru, stompbox - elektrický buben (+ semtam akordeon) a zpívám po klubech i festivalech napříč ČR autorské písničky o cestování, městech, přírodě, holkách, popíjení, babičkách a bezdomovcích.
Žánr označuju jako rocknroll-folk s přesahy kamkoliv; v mojí hudbě mohou být krom vlastního rukopisu patrné vlivy autorů jako Mňága a žďorp, Znouzectnost, Karel Plíhal, Traband, Buty apod. jakožto i známky punkrockové energie či hip hopové drzosti.

Na koncertě nečekejte klasický folk, ale smršť energických písní, většinou veselých popěvků, improvizaci, aktivní komunikaci s publikem, zároveň semtam i klidnější písničku či vybrnkávku.

Coby aktivní busker (= pouliční muzikant) mám pak v záloze široký repertoár písní napříč českou i zahraniční scénou. Kromě koncertů autorské muziky mě můžete potkat coby barového hráče či zpěváka svatební/plesové kapely SpazierGang. Jsem schopen zahrát prakticky při jakékoliv příležitosti - koncerty, festivaly, narozeninové i jiné oslavy, večírky, svatby, plesy - stačí mě kontaktovat a rád se domluvím na podmínkách.
Od 16 let jsem hrával v kapelách, od roku 2012, kdy jsem začal písničkařit, jsem pak odehrál přes 310 autorských koncertů a nepočítaně jiných akcí, oslav, svateb apod.

Občas také hudebně doprovázím improdivadelní představení.

V roce 2014 jsem vydal svoje první album SPODAŽEBUDOU.
Dále jsem natočil tři klipy - viz sekce HUDBA/VIDEO.

V květnu 2019 jsem vydal svoje druhé album s názvem #DNVRTG. To je v hmotné verzi s profi 16-tistránkovým bookletem ke koupi na koncertech nebo v E-SHOPU.