o mně

"Brněnský písničkář Dan Vertígo vloni vydal druhé album #DNVRTG. Při poslechu novinky zaujme především Danův nakažlivě pozitivní vokál, skrze něj nás bere jako průvodce na své mnohdy poetické, mnohdy úsměvné cesty vlakem nejen skrz českou krajinu. Ať se jedná o skvělou pražskou "Pokecal jsem s bezďákem" či typicky brněnskou "Na Mendláku paneláky".
Hudebně se Dan Vertígo pohybuje na hraně folku s popovými, rockovými i punkovými prvky s odkazy na klasické i moderní české písničkářství. V některých písních můžeme slyšet kořeny rané Mňágy a Žďorp a v dost možná nejsilnější písni alba "Větrníky" pak estetiku Zrní. Písničkář si tímto albem vytvořil charakteristickou tvář i zvuk a je tak další zajímavou osobností domácí scény, která stojí za povšimnutí."

(Ondřej Hričko, Musicserver.cz)


BIO

*1988 zrozen na Moravě, aktuálně žiju v Praze, páč je tu všecko zadarmo.

Sólové koncerty hraju v podání akustická kytara, zpěv, perkuse. Na nahrávkách hraju na akordeon, klávesy, baskytaru, elektrickou kytaru a další drobnosti.
Kapelní koncert hráváme v obsazení bicí, basa, klávesy, kytara, vokály, saxofon.

Na koncertě čekejte smršť energických, melodických písní, improvizaci, živou komunikaci s publikem, zároveň i pár klidnějších písniček. S kapelou je koncert údernější až taneční.

V roce 2014 jsem vydal svoje první album SPODAŽEBUDOU.
V roce 2019 jsem vydal svoje druhé album #DNVRTG. To je se 16-ti stránkovým bookletem ke koupi v E-SHOPU.

Natočil jsem pět videoklipů - viz VIDEO.

Kapely, které mám rád a tedy mě do jisté míry mohly ovlivnit:
Traband, Vltava, Znouzectnost, Tata Bojs, Buty, Mňága a Žďorp, Psí Vojáci, Václav Koubek, Vypsaná Fixa, Wohnout, Už jsme doma, Karel Plíhal, Karel Kryl, Zuzana Navarová, Radůza, Prago Union, Chaozz, Zrní, Rest, MC Gey, Poletíme?, (...).
Ze zahraničních Radiohead, The Beatles, The Libertines, Blur, NOFX, Blink 182, Green Day, Sum 41, Offspring, RHCP, Pixies, Arcade Fire, Eminem, Bloodhound Gang, Foo Fighters, Nirvana, SKA-P, Dinosaur Jr (...).


Kromě autorských koncertů mě můžete potkat coby zpěváka párty kapely SPAZIERGANG, hrajeme svatby, plesy, večírky všeho druhu.

Obsazení:
Matouš Hamerník - bicí, saxofon, vokály
Ondřej Vašata - klávesy, vokály
Jan Palán - baskytara, vokály
Dan Vertígo - kytara, hlavní zpěv

Ukázka live show: https://fb.watch/cBeki3ly0o/


Dále bývám k vidění s převážně pouliční kapelou DĚLNICKÁ FILHARMONIE.
Svérázné pouliční těleso bez servítek prznící hity napříč českou i zahraniční scénou. Od Trabandu přes Scooter po Nirvanu.
Zahrajeme pouličně i v hospodě.

Obsazení:
Vojta Bořil - bicí, vokály (Už jsme doma, P.K., 100%)
Jakub Mazel - akordeon, vokály (P.K., Hoochachos, Manželé Soukupovi)
Dan Vertígo - kytara, zpěv

+ semtam Jarda Fikr na elektrickou kytaru místo Jakuba


Od roku 2010 hrávám pouličně v ČR i zahraničí.
V minulosti jsem hudebně doprovázel spoustu improdivadelních představení v Brně i v Praze a stále jsem tomu otevřen :)

Sólově hraju koncerty, festivaly, oslavy, narozeniny, svatby, cokoliv - stačí mě kontaktovat a rád se domluvím na podrobnostech.