#2 - Pelhřimov 22.11.2016

10.11.2022

Tak jsem úspěšně dobyl Prachatice, těch 12 platících si jistě odneslo neopakovatelný zážitek :) Já teda určitě - Prachatice jsou městečko na dlani, který má ale tak malebný náměstí, že to jsem dlouho neviděl; na každým druhým domě starobylý fresky či sgrafita a duch historie vás ovívá..... Hrál jsem v Čajovně U Hrušky za těchto snížených podmínek - po prodělané nemoci jsem se necítil jist hlasem, měl jsem hrát akusticky (rád hraju nazvučen) a ještě jsem si ani nemohl loupnout pivko na rozehřátí, alebrž v čajovnách pívo nečepujou a navíc jsem nechtěl provokovat oslabené hlasivky. Co vám budu poudat, nic zlého se nestalo, hlas mě nezradil, akusticky jsem to taky uřval a ještě jsem byl v průběhu koncertu opájen medovinou a slivovicou diváků :) S partou asi 10 lidí jsme se pak přesunuli do vedlejšího starobylého domáckostí dýchajícího šenku s moc milou paní hospodskou a teď překvapivá scéna:

"Prosimvás, nemáte náhodou lahváčka?"

"No máme no."

"Tak mohl bych dostat prosím nenachlazenýho?"

"A proč proboha?"

"No, jsem po nemoci, tak si nechci odpálit krk."

"A tak nechcete do piva ohříváček?"

"E-eh, to jako fakt máte?? :D "

- poprvé za svůj život jsem viděl hospodu, kde maj fakt k dispozici ohříváček, kovovej váleček s horkou vodou vevnitř, kterej se zaklesne do půlitru a dědkům ohřejvá pivo. Kdys jsem o tom slyšel a měl za to, že už to patří do dob minulých, takže mě to potěšilo, alebrž to zrouna bylo fakt praktické :)

Hrálo se, zpívalo pár hodinek, po zavíračce klasický přesuny do pajzloidních hospod, v kterejch už ani nechcete bejt a nikdo neví, jak jste se tam vlastně ocitli, poslední pivka a spát.

Dnes jedu do Brna zazkoušet s kapelkou, se kterou hrajem dvakrát do roka irskej večírek (zvu 30.11. do klubu A2 u Alterny) a zítra brzo ráno rychlíkem do Žďáru nad Sázavou, kde budu s kámošem bubeníkem točit novej singl v nedalekém studiu, tak držte palcoidy, ať nám to jde :)


Poznámka ze současnosti - ten song se jmenoval Šťastní a veselí. :)